Tõsi, miski ei lämmata ettevõtet kiiremini, kui raha puudus. Suurettevõtetel on selles osas selge eelis. Nende kontodelt liiguvad läbi märgatavalt suuremad summad. Väikeettevõtjana on Sinu eelarve tihti vägagi piiratud. Kui me muudame natukene vaatenurka saame aru, et väikeettevõtjatel on teatav hulk teisi eeliseid. Väikeettevõtete suurim eelis seisneb nende paindlikkuses ja võimes kiiresti reageerida. See võimaldab neil teha kiireid muudatusi ja kohaneda vastavalt klientide vajadustele või majanduslikule olukorrale, mis sageli annavad tohutu eelise suurettevõtete ees.
Näiteks meil on suurettevõte X, mis müüb riideid ja tegutseb Londonist. Nad kasutavad laohalduseks endiselt Excelit. Nüüd, üks edasimüüja soovib investeerida e-poodi, mis kuvaks reaalajas laoseisu – elementaarne funktsioon, mis parandaks klientide ostukogemust. Paraku sõltuvad nii edasimüüja kui ka maaletooja peakontori aegunud süsteemist, mille uuendamine ei kuulu peakontori prioriteetide hulka. Väikese ettevõtte puhul võiks selline parendus saada ellu kutsutud nädalatega, suurettevõtte puhul võib see võtta aastaid. Väikeettevõtjana saad oma plaanid ja investeeringud kiiremini ellu viia ja seda tunduvalt soodsamalt.
Selle ülilihtsa näite puhul tahan öelda, et isegi kui suurte ettevõtete käsutuses on rohkem rahalisi ressursse, on väikeettevõtetel sageli võimalus kiiremini kohaneda, paindlikumalt areneda ja rahuldada oma klientide vajadusi tõhusamalt. Seega ellu jäämine pole seotud üksnes vaba kapitali suuruse, vaid sellega, kui kiiresti suudetakse kohaneda.
Suures ettevõttes võib ühe lihtsa muudatuse tegemine osutuda ületamatult keeruliseks. Selle põhjuseks võivad olla turvakaalutlused, töökultuuri erinevused või lihtsalt asjaolu, et muudatus puudutab liiga paljusid osapooli. Mis saab sellistest suurettevõtetest, kes selliste probleemide ees on, raske ennustada. Elame-näeme. Seniks kulutavad nad lihtsalt väga palju raha.